Genel

KIRIM’DA AREFE GÜNÜDE GIDA KOLİSİ DAĞITIMI VE ÇOCUKLARI GİYDİRME DEVAM EDİYOR

Dünya Kırım Tatar Derneği yaptığı açıklamada Dernek olarak başlattığımız Kırıma bir koli de sen bağışla Organizasyonuna milletimiz büyük ilgi gösterdi.

 Dünya Kırım Tatar Derneği ve Kırım Müslümanları Dini İdaresi ile birlikte, Vatan Kırım’da soydaşlarımıza dağıtılmak üzere düzenlediğimiz ” Kırım’a bir Ramazan koliside sen bağışla” hareketimiz halkımız arasında büyük teveccüh görmüştür.
Öncelikle Rabbim razı olsun, kabul etsin inşallah. Bir Ramazan Koliside sen bağışla kampanyamız sona ermiştir.

Kırım Müslümanları Dini İdaresi tarafından Bugün Arefe günü Akşama kadar Gıda Kolilerinin dağıtımı devam edecektir.

Dünya Kırım Tatar Derneği Kırımda Okul öncesi yaklaşık 100 Çocuk okula hazırlansın diye boya, kalem, boyama kitaplar, renkli kağıt ve gerekli olan ihtiyaçlar giderildi.

Kırım Müftülüğü, Dünya Kırım Tatar Derneği: Kırımda gönüllülerimizle birlikte 150 Kırım Tatar çocuğumuzun oyuncak ve giysilerini alarak bayrama mutlu olarak girmelerini sağladık

Kırıma Gıda kolisi, Fitre ve Zekat yardımında bulunanların listesini dağıtım bittikten sonra kamuoyuna ilan edeceğiz.

Gösterdiğiniz ilgi için Dünya Kırım Tatar Derneğimiz müteşekkirdir. Saygılarımızla…

Kırım'ın Sesi Gazetesi

27 Şubat 2015 Tarihinde hizmet bermege başlağan www.kiriminsesigazetesi.com maqsadı akkında açıklama yapqan Mustafa Sarıkamış İsmail Bey Gaspıralı’nıñ bu büyük mirasına sahip çıqmaq ve onun emellerini yaşatmaqtır. Qırımtatar Türkleriniñ ananevî, körenek, ürf, adet kibi yaşamlarında ne bar ise objektif şekilde Dünya cemiyetine taqdim etilmektir.

Pin It on Pinterest