GenelGüncel

Ukrayna’da bir Türk, fidye için başka bir Türk’ü kaçırdı

Lviv emniyetinden yapılan açıklamaya göre, Türk vatandaşını kaçıran üç kişi düzenlenen operasyonla yakalandı. Lviv´in merkezinde buluştuğu kişilerce silah zoruyla bir araca bindirilen Türk vatandaşı Ö.G.´nin Ukrayna polisinin yaptığı operasyonla kurtarıldığı ve sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Zanlılardan birinin 40 yaşındaki bir Türk vatandaşı, diğer ikisinin ise 26 ve 27 yaşlarında iki Azerbaycan vatandaşı olduğu vurgulanırken, Lviv Emniyet Müdürü Valeriy Sereda yaptığı açıklamada, “Kaçırılan yabancı ülke vatandaşının hayati tehlikesi yok ve sağlığı iyi durumda. Suçluların kimlikleri tespit edildi. İkisi Azerbaycan, biri Türk vatandaşı” diye konuştu.

DHA

Kırım'ın Sesi Gazetesi

27 Şubat 2015 Tarihinde hizmet bermege başlağan www.kiriminsesigazetesi.com maqsadı akkında açıklama yapqan Mustafa Sarıkamış İsmail Bey Gaspıralı’nıñ bu büyük mirasına sahip çıqmaq ve onun emellerini yaşatmaqtır. Qırımtatar Türkleriniñ ananevî, körenek, ürf, adet kibi yaşamlarında ne bar ise objektif şekilde Dünya cemiyetine taqdim etilmektir.

One thought on “Ukrayna’da bir Türk, fidye için başka bir Türk’ü kaçırdı

  • Erdoğan Tezcan

    Türkün Türkten başka dostu yoktur.!!!!

Yorumlar kapatıldı.

Pin It on Pinterest