GenelGüncel

Şevket Öndüç Kırıma bir koli de sen bağışla Organizasyonuna büyük ilgi

Dünya Kırım Tatar Derneği Genel Başkan vekili Şevket Öndüç yaptığı açıklamada Dernek olarak başlattığımız Kırıma bir koli de sen bağışla Organizasyonuna halkımız büyük ilgi gösteriyor.dedi

Öndüç Saygılı cemaatimiz; Dünya Kırım Tatar Derneği ve Kırım Müslümanları Dini İdaresi ile birlikte, Vatan Kırım’da soydaşlarımıza dağıtılmak üzere düzenlediğimiz” Kırım’a bir Ramazan koliside sen bağışla” hareketimiz halkımız arasında büyük teveccüh görmüş ve şimdiye kadar toplamda 17.800._tl toplanmıştır.
Kırım Müslümanları Dini İdaresi tarafından 25.04.2020 tarihinde Ramazan Kolilerimizin ilk etapı dağıtılmıştır. İkinci etapı 08.05.2020 cuma günü dağıtılacaktır.
12.05.2020 salı günü itibarıyla göndermiş olduğunuz fitreleriniz soydaşlarımıza dağıtımına başlanacaktır. Akabinde Ramazan Kolilerimizin üçüncü etabının dağıtımı olacaktır. Öncelikle Rabbim razı olsun, kabul etsin inşallah. Bir Ramazan Koliside sen bağışla kampanyamız devam etmektedir. Kırıma yardımlarımız Ramazan ayı süresince devam edecektir.

Gösterdiğiniz ilgi için Dünya Kırım Tatar Derneğimiz müteşekkirdir. Saygılarımızla…

kırım
Kırım’a bir koli de sen bağışla
Kırım’a bir koli de sen bağışla

Kırım'ın Sesi Gazetesi

27 Şubat 2015 Tarihinde hizmet bermege başlağan www.kiriminsesigazetesi.com maqsadı akkında açıklama yapqan Mustafa Sarıkamış İsmail Bey Gaspıralı’nıñ bu büyük mirasına sahip çıqmaq ve onun emellerini yaşatmaqtır. Qırımtatar Türkleriniñ ananevî, körenek, ürf, adet kibi yaşamlarında ne bar ise objektif şekilde Dünya cemiyetine taqdim etilmektir.

Pin It on Pinterest