GenelGüncelKültür SanatTürk Dünyası

Mesut Özil’den Doğu Türkistan tepkisi

Arsenal’de forma giyen Türk futbolcu Mesut Özil, Çin’in Doğu Türkistan’da uyguladığı zulme sessiz kalan Müslüman ülkelerine tepki gösterdi. Özil, “Batı medyası ve devletlerinde dahi bu olaylar haftalardır, aylardır gündemde iken Müslüman ülkeler ve medyaları nerede? Bilmezler mi ki, zulmün olduğu yerde tarafsızlık, namussuzluktur” çıkışında bulundu.

Çin güçlerinin Doğu Türkistan’da Müslüman Türklere uyguladığı insanlık dışı işkenceleri görmezden gelen Müslüman ülke medya kuruluşlarına tepki dinmiyor.

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Arsenal’da forma giyen Türk asıllı futbolcu Mesut Özil, sosyal medya hesabından Doğu Türkistan’da yaşanan zulme sessiz kalan Müslüman ülkeleri eleştiren bir mesaj paylaştı.

Twitter’dan paylaşımda bulunan Özil, şöyle dedi:

“Ey Doğu Türkistan… Ümmetin kanayan yarası… Eziyetlere direnen Mücahid ve Mücahideler topluluğu… Zorla İslam’dan uzaklaştırmaya çalışanlara karşı tek başına mücadele veren şanlı mü’minler… Kuran’lar yakılıyor… Camiler kapatılıyor… Medreseler yasaklanıyor… Din alimleri birer birer öldürülüyor… Erkek kardeşler zorla kamplara sokuluyor… Onların yerine Çinli erkekler ailelerine yerleştiriliyor… Tüm bunlara rağmen… Ümmeti Muhammed suskun… Sesi çıkmıyor… Müslümanlar sahiplenmiyor… Bilmezler mi ki, Zulme Rıza Zulümdür… Hz. Ali ne güzel demiş: ‘Zulme engel olamıyorsanız, Onu herkese duyurun!’ Batı medyası ve devletlerinde dahi bu olaylar haftalardır, aylardır gündemde iken müslüman ülkeler ve medyaları nerede? Bilmezler mi ki, zulmün olduğu yerde tarafsızlık, namussuzluktur… Bilmezler mi ki, yıllar sonra oradaki kardeşlerimizin bu acı günlere dair hatırlayacakları zalimlerin işkenceleri değil, biz müslüman kardeşlerin sessizliği olacaktır. Ya Rabbi, Doğu Türkistan’daki kardeşlerimize yardım eyle… Şüphesiz ki, Allah; Tuzak kuranların en hayırlısıdır…”

Kaynak Yeniçağ: Mesut Özil’den çok sert Doğu Türkistan tepkisi!

Kırım'ın Sesi Gazetesi

27 Şubat 2015 Tarihinde hizmet bermege başlağan www.kiriminsesigazetesi.com maqsadı akkında açıklama yapqan Mustafa Sarıkamış İsmail Bey Gaspıralı’nıñ bu büyük mirasına sahip çıqmaq ve onun emellerini yaşatmaqtır. Qırımtatar Türkleriniñ ananevî, körenek, ürf, adet kibi yaşamlarında ne bar ise objektif şekilde Dünya cemiyetine taqdim etilmektir.

Pin It on Pinterest