GenelGüncel

Kırım’da Bir Engeli Sen Kaldır

Kırım İçin Tekerlekli Sandalye İhtiyacı Var

Dünya Kırım Tatar Derneği tarafından yapılan açıklamada Genel Başkan Vekilimiz Şevket Öndüç Kurban kesimi için Kırım’a gitti. Bir taraftan Kurban kesimleri yapılırken diğer taraftan da et dağıtımı yaptı.

Kurban eti dağıtımı esnasında Kırım’da karşılaştıklarını anlatan Şevket Öndüç ‘’Kırım’da soydaşlarımıza bize vekalet edilen Kurban etlerini ulaştırırken ailelerle sohbet etme imkanı gördüm.

Kırım’da spastik engelli ve diğer engelli kardeşlerimizi görünce gözlerime inanamadım. Şok oldum bu devirde 1 tekerlekli sandalye ile hayata tutunacak olan engellileri gördüm.

Bu durumu hemen Kırım Müftülüğümüz ve Kırımdaki gönüllü kardeşlerimizle paylaştıktan sonra Derneğimizde bu olaya acil çözüm gerektiği kanaatine vardık.

Dünya Kırım Tatar Derneği yönetim kurulu aldığı kararla Dünya genelinde ‘’KIRIM’DA ENGELLERİ BİRLİKTE AŞALIM’’ kampanyası başlatmaya karar verdik.

Yurt içinden ve Yurt dışından Kırımda engelli kardeşlerimiz için Tekerlekli sandalye ve ailelere yardım için

Mustafa Sarıkamış : 05427223044

Şevket Öndüç 05551780083

KIRIM’DA ENGELLERİ BİRLİKTE AŞALIM
KIRIM’DA ENGELLERİ BİRLİKTE AŞALIM

Kırım'ın Sesi Gazetesi

27 Şubat 2015 Tarihinde hizmet bermege başlağan www.kiriminsesigazetesi.com maqsadı akkında açıklama yapqan Mustafa Sarıkamış İsmail Bey Gaspıralı’nıñ bu büyük mirasına sahip çıqmaq ve onun emellerini yaşatmaqtır. Qırımtatar Türkleriniñ ananevî, körenek, ürf, adet kibi yaşamlarında ne bar ise objektif şekilde Dünya cemiyetine taqdim etilmektir.

Pin It on Pinterest