GenelGüncel

Kırım Tatar Boksör ‘Artur Ziyatdinov’ Büyük Şampiyonluk Yolunda İlerliyor

Artur Ziyatdinov 1 Temmuz 1996 yılında Özbekistan’nın başkenti Taşkent’te doğdu. Ailesi ile beraber 2008 yılında Kırım’a döndüler. 13 yaşında ringler ile tanışan Artur 2012 ve 2014 yılında Ukrayna şampiyonu oldu ve altın madalya kazandı. Başarılı spor hayatına Kanada’da devam etme kararı aldı.

Kanada’da yaşayan 22 yaşındaki Kırım Tatar boksör Artur Ziyatdinov maçlarına tarak tamgalı şortuyla çıkıyor. Artur Ziyatdinov, şu ana kadar  140 maç yaptı 125 galibiyet aldı.  Onun spor otoriteleri ”bir idol, Mike Tyson ayak izlerini takip edin ve şampiyon olmayı umut ediyoruz diyorlar. Kırım dan  gelen bu genç adamın melek yüzüne  aldanmayın! O bir dünya Şampiyonu olabilir .”deniliyor.

Bizleri gururlandıran genç sporcumuz Artur Ziyatdinov’a başarılılar dileriz.

Artur-Ziyatdinov-Kırım tatar boksör
Artur-Ziyatdinov-Kırım tatar boksör

Kırım’ın sesi gazetesi

Kırım'ın Sesi Gazetesi

27 Şubat 2015 Tarihinde hizmet bermege başlağan www.kiriminsesigazetesi.com maqsadı akkında açıklama yapqan Mustafa Sarıkamış İsmail Bey Gaspıralı’nıñ bu büyük mirasına sahip çıqmaq ve onun emellerini yaşatmaqtır. Qırımtatar Türkleriniñ ananevî, körenek, ürf, adet kibi yaşamlarında ne bar ise objektif şekilde Dünya cemiyetine taqdim etilmektir.

Pin It on Pinterest