GenelGüncel

Dünya Kırım Tatar Derneği Kırım Kerç’teki saldırıyı ve Lenta.ru Gazetesini Kınadı

Dünya Kırım Tatar Derneği Kırım Kerç’teki saldırıyı ve Lenta.ru gazetesini kınadı

Kırım’ın Kerç şehrindeki Politeknik Koleji’inde meydana gelen bombalı saldırıda 19 kişi hayatını kaybederken, 50’ye yakın kişi de yaralandı.

Edindiğimiz bilgiye göre saldırıyı 18 yaşındaki 4. sınıf öğrencisi Vladislav Roslyakov’un gerçekleştirdiğini, patlamanın ardından kendini silahla vurarak intihar ettiğini öğrendik.

Olayın duyulmasile birlikte.

Lenta.ru gazetesinin  Kerç şehrinde yaşanan korkunç saldırıda 19 kişiyi öldüren teröristi Kırım Tatarına benzetmesi ve bunu haber sitesinde yayınlamasını protesto ediyoruz.

Bu Lenta.ru gazetesinin amacı nedir? Niçin Kırım Tatarlarını hedef göstermektedir?

18 Mayısta topyekün Vatanları Kırım’dan sürgün edilip soykırıma uğrayan Kırım Tatarları 90 lı yıllardan itibaren Anavatanları Kırım’a dönmeye başlamıştır. Bu dönüşlerinde En ufak bir şiddete başvurmamışlardır.

Böyle Demokratik bir topluma iftira atamazsınız. Siz kendinize bakın

Kırım'ın Sesi Gazetesi

27 Şubat 2015 Tarihinde hizmet bermege başlağan www.kiriminsesigazetesi.com maqsadı akkında açıklama yapqan Mustafa Sarıkamış İsmail Bey Gaspıralı’nıñ bu büyük mirasına sahip çıqmaq ve onun emellerini yaşatmaqtır. Qırımtatar Türkleriniñ ananevî, körenek, ürf, adet kibi yaşamlarında ne bar ise objektif şekilde Dünya cemiyetine taqdim etilmektir.

Pin It on Pinterest