GenelGüncel

Kırım Hacıları ,Hac için Kırım’dan ayrıldı

10 Ağustos’ta, Müslüman grubu, Hac için Kırım’dan ayrıldı. Kırım hacıları Kırım ve Sivastopol DUM, aileleri, akrabaları, arkadaşları, yurttaşların temsilcilerini gerçekleştirdi. Kırım Müftüsü Yardımcısı Aider İsmailov 

“Allah yol boyunca size yardım etsin, ve sırayla birbirinize yardım edin, destek verin, liderlerinizi dinleyin, herkese örnek olun. Kutsal topraklarda, halkımıza ve topraklarımıza dua edin. Yüce Allah dualarınızı ve ibadetlerini kabul edebilir.

Hacılar Simferopol’den Krasnodar ve Rostov-on-Don’a otobüslerle gidip Dubai’ye uçacaklar. BAE’den, Kırım Müslümanları otobüslere Medine’ye ulaşacak. Orada kutsal yerleri ziyaret edecekler, sonra Hac’ın ayinlerini gerçekleştirmek için Mekke’ye gidecekler. Hacılara Kırım Müftülüğü çalışanları eşlik ediyor.

Kırım'ın Sesi Gazetesi

27 Şubat 2015 Tarihinde hizmet bermege başlağan www.kiriminsesigazetesi.com maqsadı akkında açıklama yapqan Mustafa Sarıkamış İsmail Bey Gaspıralı’nıñ bu büyük mirasına sahip çıqmaq ve onun emellerini yaşatmaqtır. Qırımtatar Türkleriniñ ananevî, körenek, ürf, adet kibi yaşamlarında ne bar ise objektif şekilde Dünya cemiyetine taqdim etilmektir.

Pin It on Pinterest