Genel

Kazakistan’da Uluslararası Ordu Oyunları

Kazakistan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Jambıl eyaletindeki Otrar askeri üssü tatbikat sahasında düzenlenen oyunların kapanış ve ödül törenine, çok sayıda asker ve davetli katıldı.

Kazakistan, Rusya, Kırgızistan, Özbekistan, Azerbaycan, Ermenistan, Belarus, Venezuela, Zimbabve, İran, Suriye, Tacikistan ve Çin’den katılan askeri takımlar oyunlarda topçu ateşi, insansız hava araçları, askeri muhabere ve diğer dallarda yarıştı.

Törende oyunlarda birinci, ikinci ve üçüncü olan takımlar ödüllendirildi.

Askeri muhabere dalında Kazakistan takımı birinci, Rusya ve Çin takımı ikinci, Belarus takımı üçüncü oldu.

İnsansız hava araçları dalında yine Kazakistan birinci olurken ikinciliği Rusya ile Belarus, üçüncülüğü İran takımı kazandı.

Uluslararası Ordu Oyunları bu sene 10 ülkenin 21 askeri deneme sahasında Hazar, Baltık Denizi ile Basra Körfezi’nde yapıldı.

Kırım'ın Sesi Gazetesi

27 Şubat 2015 Tarihinde hizmet bermege başlağan www.kiriminsesigazetesi.com maqsadı akkında açıklama yapqan Mustafa Sarıkamış İsmail Bey Gaspıralı’nıñ bu büyük mirasına sahip çıqmaq ve onun emellerini yaşatmaqtır. Qırımtatar Türkleriniñ ananevî, körenek, ürf, adet kibi yaşamlarında ne bar ise objektif şekilde Dünya cemiyetine taqdim etilmektir.

Pin It on Pinterest