GenelGüncelTürk Dünyası

Cüneyt Arkın ‘Türk halkının hayır duası varsa insana bir şey olmuyor’

Türk sinemasının efsane ismi Cüneyt Arkın (Fahrettin Cüreklibatır),  “Şarkılar Seni Söyler” adlı müzikalin basın toplantısında yaptığı açıklamada :

“Hastaneden taburcu olduktan sonra deniz kıyısındaki yazlığa gidiyorum orada vakit geçiriyorum rahatsızlığım sonrası ,inanın bana, o kadar çok insan geldi ki ‘geçmiş olsun’ demeye. Özellikle orta yaşlı hanımlar, ‘Hep dua ettik.’ dediler. Türk insanının, Türk halkının hayır duası varsa, insana pek bir şey olmuyor. Ben doktorum. Yani rasyonel, akılcıyım ama inanç olaylarında ve duada o kadar rasyonel ve akılcı olamıyorum. İnanmak var.

Ben Avrupa’yı dolaştım ve alkolle uyuşturucu konusunda bilgi verdim. İnanın bana, bin yabancı, bir Türk olsun, o Türk’ü anlayıp seçerim, ‘Sen Türksün’ derim. Çok güzel bakar, Türk insanı. Yüreğinin bütün güzelliğiyle bakar. Yüreğinden pınarlar akar, öyle bakar. Hele biraz dokunursan, öylesine mutlu olur ki. Öylesine vefalıdır, seni unutmaz. Beni çok seviyorlar. Ben de onları çok seviyorum. O, daha çok Türk halkının vefa duygusundan geliyor. Türk halkı çok önemli bir halk.” dedi.

Pin It on Pinterest