GenelGüncel

Azerbaycan’da “rüzgarı yen” yarı maratonu

Devlet Bayrak Meydanı’nda, “Rüzgarı yen” sloganıyla başlayan yarı maratona, Başbakan Yardımcısı Yakup Eyyübov, Devlet Güvenlik Servisi Başkanı Medet Guliyev, milletvekilleri, yabancı misyon temsilcileri, sporcular ve 22 binden fazla vatandaş katıldı.

Hazar Denizi kıyısı ile Bakü’nün sokak ve caddelerinde koşucular, 21 kilometre mesafe katetti. Yarı maraton, Bakü Olimpiyat Stadı’nda son buldu.

Organizasyonda, Türkiye, ABD, Avusturya, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere, Güney Afrika, Fransa, İran, Rusya, İspanya, İtalya, Ukrayna ve Uganda’dan da vatandaş ve sporcular yer aldı.

Türk Hava Yollarının (THY) da sponsorlarından biri olduğu yarışta ilk 10 sırayı elde eden koşuculara, para ödülü ve çeşitli hediyeler verildi.

İlki 2016’da düzenlenen ve geleneksel hale getirilen organizasyonla, gençlerin spora teşvik edilmesi, ülkeye turist çekilmesi ve toplanan paralarla ihtiyaç sahibi çocuklara yardım sağlanması hedefleniyor.

Kırım'ın Sesi Gazetesi

27 Şubat 2015 Tarihinde hizmet bermege başlağan www.kiriminsesigazetesi.com maqsadı akkında açıklama yapqan Mustafa Sarıkamış İsmail Bey Gaspıralı’nıñ bu büyük mirasına sahip çıqmaq ve onun emellerini yaşatmaqtır. Qırımtatar Türkleriniñ ananevî, körenek, ürf, adet kibi yaşamlarında ne bar ise objektif şekilde Dünya cemiyetine taqdim etilmektir.

Pin It on Pinterest