GenelGüncel

92 YAŞINDAKİ LATİFE YUSUFOVA’NIN TEKERLEKLİ SANDALYE SEVİNCİ

Kırım Tatarlarının umudu Dünya Kırım Tatar Derneği Vatan Kırım’da soydaşlarına sahip çıkmaya devam ediyor.

Dernek yönetim kurulu yaptıgı açıklamada Vatan Kırım ile sürekli diyaloğ halindeyiz.

Kırım ile yapılan görüşmeler sonucunda Derneğimizden Kırımda engelliler için tekerlekli sandalye talebinde bulunuldu. Konuyu Gönül Gözü Derneği Genel Merkezi ile görüşmelerde bulunduk. Genel Başkan Devriş Ahmet Şahin’in gayretleri ile tekerlekli sandalyeleri temin ettik.

Kırımda ikamet eden Prof Dr. Remzi Devletov Tekerlekli sandalyelerin bir kısmını dağıttı. Kırım Akmescidde yaşayan 92 Yaşındaki Latife Yusufova’ya tekerlekli sandalye verildi. Latife Nine Tekerlekli sandalyeye kavuşmanın mutluluğu yaşadı.

Dünya Kırım Tatar Derneği olarak Kırımdaki Engellilerin Türkiyeden gönderilen Tekerlekli sandalyelerle Kırımda gezinti yapmaları en büyük mutluluğumuzdur.

Kırıma gönderilen bu insanı yardıma maddi manevi katkıda bulunanlara teşekkür ediyoruz.

Latife Yusufova
Latife Yusufova

Kırım'ın Sesi Gazetesi

27 Şubat 2015 Tarihinde hizmet bermege başlağan www.kiriminsesigazetesi.com maqsadı akkında açıklama yapqan Mustafa Sarıkamış İsmail Bey Gaspıralı’nıñ bu büyük mirasına sahip çıqmaq ve onun emellerini yaşatmaqtır. Qırımtatar Türkleriniñ ananevî, körenek, ürf, adet kibi yaşamlarında ne bar ise objektif şekilde Dünya cemiyetine taqdim etilmektir.

Pin It on Pinterest