GenelGüncel

1.Asya Çocuk Kış Sporları Oyunları başladı

İlk defa düzenlenen, Asya Çocuk Kış Sporları Oyunları, Sakhalin kentindeki Spartak Stadyumu’nda düzenlenen açılış töreniyle başladı.

Kış Sporları Oyunları’na Türkmenistan’ın yanısıra,Vietnam, Hong Kong, Endonezya, Ürdün, Kazakistan, Kamboçya, Moğolistan, Nepal, Pakistan, Kore Cumhuriyeti, Birleşik Arap Emirlikleri, Tacikistan’dan genç atletler, Tayland, Türkmenistan, Filipinler, Japonya ve Moskova, Tataristan Cumhuriyeti, Başkurdistan Cumhuriyeti, Saha Cumhuriyeti, Uzak Doğu, Sibirya ve Rusya Federasyonu’nun Ural Federal Bölgelerinden ekipler katılıyor.

Türkmenistan Devlet Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre, Türkmenistan’ı bir  buz hokeyi ve iki buz pateni takımı temsil ediyor.

Hafta boyunca biatlon, kros kayağı, artistik patinaj, snowboard, dağ kayağı, hokey, sürat pateni ve kayakla atlama olmak üzere çeşitli disiplinlerde yaklaşık 30 yarışma yapılacak.

11 Şubat’ta Türkmenistan hokey takımı Yakutistan’lı gençlerle mücadele edecek. Önümüzdeki iki gün, Türkmen buz takımı Kazakistan ve Rusya Federasyonu Ural Federal Bölgesi’nden genç sporcularla müsabakalar gerçekleştirecek.

Kırım'ın Sesi Gazetesi

27 Şubat 2015 Tarihinde hizmet bermege başlağan www.kiriminsesigazetesi.com maqsadı akkında açıklama yapqan Mustafa Sarıkamış İsmail Bey Gaspıralı’nıñ bu büyük mirasına sahip çıqmaq ve onun emellerini yaşatmaqtır. Qırımtatar Türkleriniñ ananevî, körenek, ürf, adet kibi yaşamlarında ne bar ise objektif şekilde Dünya cemiyetine taqdim etilmektir.

Pin It on Pinterest