GenelGüncel

Uluslararası Uzay İstasyonu’nda Türkmenistan Bayrağı

“Prezident Yıldızı” Türkmenistan nişanı sahibi olan ve Türkmenistan’da doğup büyüyen Kozmonot, bir eline Türkmen Bayrağı diğer eline  Türkmen Liderin yazdığı “Türkmenistan Büyük ipek Yolunun Kalbi ” adlı kitabını alarak, Cumhurbaşkanı Gurbanguly Berdimuhamedov’a hitaben yaptığı konuşmada, “Türkmenistan Büyük İpek Yolu’nun kalbidir” sloganıyla geçen yılda elde edilen başarıların evrensel olarak tanınmasını sembolize etti.

Türkmen liderini ve tüm Türkmen vatandaşlarını Yeni Yıl’da tebrik eden kozmonot, Türkmenistan bayrağını ve Devlet Başkanı’nın “Türkmenistan Büyük İpek Yolu’nun kalbi” kitabını Uluslararası Uzay İstasyonu’nda göstermenin büyük bir onur olduğunu söyledi.

 Kozmonot ayrıca, doğup büyüdüğü ülke için özel duyguları olduğunu, gurur duyduğunu ve başarılarından memnuniyet duyduğunu belirtti.

Kırım'ın Sesi Gazetesi

27 Şubat 2015 Tarihinde hizmet bermege başlağan www.kiriminsesigazetesi.com maqsadı akkında açıklama yapqan Mustafa Sarıkamış İsmail Bey Gaspıralı’nıñ bu büyük mirasına sahip çıqmaq ve onun emellerini yaşatmaqtır. Qırımtatar Türkleriniñ ananevî, körenek, ürf, adet kibi yaşamlarında ne bar ise objektif şekilde Dünya cemiyetine taqdim etilmektir.

Pin It on Pinterest