GenelGüncel

Ukrayna’dan Türkiye’ye ‘solunum cihazı’ övgüsü

Ukrayna Büyükelçisi Andrii Sybiha, 14 gün gibi kısa bir sürede yoğun bakım solunum cihazı geliştirmenin büyük bir başarı olduğunu belirterek, Türkiye’yi tebrik etti.

Ukrayna Büyükelçisi Andrii Sybiha, Twitter’da, Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar’ın, “Dünyanın en gelişmiş teknolojik yoğun bakım solunum cihazını elektronik, mekanik ve yazılımıyla 14 gün gibi kısa sürede Türk mühendisleri üretti. Bu bir tarihi başarıdır…” tweetini alıntıladı.

Sybiha, 14 gün gibi kısa bir sürede yoğun bakım solunum cihazlarının geliştirilmesinin büyük bir başarı olduğunu belirtti.

Türkiye’yi tebrik eden Sybiha, bunun gerçek bir ulusal başarı olduğunu ifade ederek, “Ukrayna bu alanda ortaklık ve yakın işbirliği için sabırsızlanıyor” dedi.

100 yoğun bakım solunum cihazı teslim edilmişti

İlk etabı dün açılan ve en gelişmiş görüntüleme araçları ile donatılan Başakşehir Şehir Hastanesine, 14 günde seri üretim bandından indirilen 100 yerli ve milli yoğun bakım solunum cihazı teslim edilmişti.

TRTAVAZ

(Дыхательный аппарат – Respirator – Solunum Cihazı )

Kırım'ın Sesi Gazetesi

27 Şubat 2015 Tarihinde hizmet bermege başlağan www.kiriminsesigazetesi.com maqsadı akkında açıklama yapqan Mustafa Sarıkamış İsmail Bey Gaspıralı’nıñ bu büyük mirasına sahip çıqmaq ve onun emellerini yaşatmaqtır. Qırımtatar Türkleriniñ ananevî, körenek, ürf, adet kibi yaşamlarında ne bar ise objektif şekilde Dünya cemiyetine taqdim etilmektir.

Pin It on Pinterest