Genel

Ukrayna Kırım’dan vazgeçmiyor

Ukrayna, Rusya tarafından 2014 yılında ilhak edilen Kırım için önemli bir adım daha attı. Kırım’ı işgalden kurtarma stratejisi resmen yürürlüğe konuldu.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi’nin hazırladığı Kırım’ı işgalden kurtarma stratejisini resmen yürürlüğe koydu.

Zelenskiy, tarafından imzalanan kararname, Kırım’ın işgalden kurtarılmasına yönelik diplomatik, askeri ve ekonomik bir dizi önlemi içeriyor.

Strateji ile Kırım’ın işgalden kurtarılması ve sorunsuz şekilde Ukrayna’ya yeniden bağlanması için uygun şartların oluşturulması amaçlanıyor.

Rusya tepki gösterdi

Rusya Dışişleri Bakanlığı Kırım’ın geri alınmasına yönelik Kiev yönetiminin çabalarına tepki göstermiş, faaliyetlerin Rusya’ya yönelik saldırganlık olarak kabul edileceğini duyurmuştu.

Kırım'ın Sesi Gazetesi

27 Şubat 2015 Tarihinde hizmet bermege başlağan www.kiriminsesigazetesi.com maqsadı akkında açıklama yapqan Mustafa Sarıkamış İsmail Bey Gaspıralı’nıñ bu büyük mirasına sahip çıqmaq ve onun emellerini yaşatmaqtır. Qırımtatar Türkleriniñ ananevî, körenek, ürf, adet kibi yaşamlarında ne bar ise objektif şekilde Dünya cemiyetine taqdim etilmektir.

Pin It on Pinterest