GenelKültür Sanat

Türkmenlerin deve yünü ürünleri, Almanya Ambiente fuarında

Hediyelik eşya ve kültür-sanat aksesuarlarının sergilendiği  ticaret fuarında, Türkmen kültürünü yansıtan, deve yününden üretilmiş el yapımı dokuma ürünler ve hediyelik eşyalar, ziyaretçilerin ilgisini çekti.

1949 yılından itibaren her yıl kurulan Ambiente Frankfurt uluslararası fuarına, Türkmenistan ilk defa katılıyor. Deve yününden elde edilen iplikle üretilen ürünler, el işi olmasının yanısıra, tamamen doğal ve çevre dostu olmasıyla dikkat çekiyor.

Ambiente Frankfurt Fuarı, Dünyanın önde gelen uluslararası katılımcıların mutfak, ev, hediyelik eşya ve dekorasyon alanlarında ürünlerini sergileme fırsatı sunuyor.

Türkiye, Portekiz, İtalya, Almanya, Amerika, Brezilya, İngiltere ve Hollanda gibi sektörün önde gelen ülkelerini buluşturan Ambiente Frankfurt 2020 Uluslararası fuarı, 7-11 Şubat tarihleri arasında 4.500’den fazla katılımcı ve yaklaşık 140.000 ziyaretçiyi ağırladı. TRTAVAZ

Kırım'ın Sesi Gazetesi

27 Şubat 2015 Tarihinde hizmet bermege başlağan www.kiriminsesigazetesi.com maqsadı akkında açıklama yapqan Mustafa Sarıkamış İsmail Bey Gaspıralı’nıñ bu büyük mirasına sahip çıqmaq ve onun emellerini yaşatmaqtır. Qırımtatar Türkleriniñ ananevî, körenek, ürf, adet kibi yaşamlarında ne bar ise objektif şekilde Dünya cemiyetine taqdim etilmektir.

Pin It on Pinterest