Güncel

Türkmenistan, en ucuz benzine sahip ilk 10 ülke arasında

Düşük benzin maliyetlerini tüketiciye yansıtan Türkmenistan, en ucuz benzin fiyatları bakımından, Orta Asya Devletlerinin de içinde bulunduğu Bağımsız Devletler Topluluğu’nda, birinci, dünyada sekizinci sırada yer alıyor.

Ülkelerin akaryakıt fiyatlarına dair verileri takip eden ve listeleyen Globalpetrolprices internet sitesi’nde yer alan 2019 yıl sonu verilerine göre;  A-95 kurşunsuz benzinin litresinin 0.43 dolar olduğu Türkmenistan’ı 0.46 Dolarla Kazakistan takip ediyor. Benzinin litresi; Özbekistan’da 0.56, Kırgızistan’da 0.62, Dolar.

95 Oktan Kurşunsuz benzinin litre fiyatının en ucuz olduğu ülke 0.01 Dolar ile Venezuella. Hong Kong litre fiyatı 2.32 Dolar ile kurşunsuz benzinin en pahalı satıldığı ülke durumunda bulunuyor.

Kırım'ın Sesi Gazetesi

27 Şubat 2015 Tarihinde hizmet bermege başlağan www.kiriminsesigazetesi.com maqsadı akkında açıklama yapqan Mustafa Sarıkamış İsmail Bey Gaspıralı’nıñ bu büyük mirasına sahip çıqmaq ve onun emellerini yaşatmaqtır. Qırımtatar Türkleriniñ ananevî, körenek, ürf, adet kibi yaşamlarında ne bar ise objektif şekilde Dünya cemiyetine taqdim etilmektir.

Pin It on Pinterest