GenelGüncel

Türkmenistan bağımsızlığının 28. yıl dönümünü kutluyor

1991 yılında bağımsızlığına kavuşan Türkmenistan Cumhuriyeti, resmi tören ve şenliklerle bağımsızlığının 28. Yılını kutluyor.

Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov ile Devlet Başkanı Yardımcıları, bakanlar ve çok sayıda yabancı konuğun katıldığı Bağımsızlık Bayramı, Bağımsızlık Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı.

Etkinlikler, Aşkabat’ın merkezindeki Bağımsızlık meydanında Hava, Deniz ve Kara Kuvvetleri’nin geçit töreniyle devam etti.

Türkmenistan’da Bağımsızlık Bayramı kutlamaları 2 gün boyunca konserler, tiyatro gösterileri, konferanslar, toplantılar ve güzel sanatlar ve el sanatları sergileri devam edecek.

Ülkenin diğer vilayetlerinde de çeşitli etkinlikler düzenlenerek kutlanan Bağımsızlık Bayramı münasebetiyle Türkmenistan’da iki gün resmi tatil yapılıyor. TRTAVAZ

Kırım'ın Sesi Gazetesi

27 Şubat 2015 Tarihinde hizmet bermege başlağan www.kiriminsesigazetesi.com maqsadı akkında açıklama yapqan Mustafa Sarıkamış İsmail Bey Gaspıralı’nıñ bu büyük mirasına sahip çıqmaq ve onun emellerini yaşatmaqtır. Qırımtatar Türkleriniñ ananevî, körenek, ürf, adet kibi yaşamlarında ne bar ise objektif şekilde Dünya cemiyetine taqdim etilmektir.

Pin It on Pinterest