GenelGüncel

Türkiye`nin Ermenistan`a Herhangi bir yardımı söz konusu değildir

Sənan Qılıncarslan Qacar

Türkiye`nin Ermenistan`a yardım gönderdiği iddialarına yanıt. “Herhangi bir yardım söz konusu değildir”

Türkiye`nin Ermenistan`a yardım gönderdiği iddialarına yanıt. Son günlerde Azerbaycan ve Türkiye medyasında Türkiye`nin Ermenistan`a koronavirüsle mücadele kapsamında insani yardım gönderdiği hakkında iddialar yer almakta. Türkiye`nin Bakü Büyükelçiliği Basın Müşaviri Hüseyin Altınalan, konu ile ilgili açıklamada bulundu.

Hüseyin Altınalan, Türkiye`nin 70 Ermeni vatandaşını Gürcistan üzerinden ülkelerine geri gönderdiğini, bundan başka bir yardımın söz konusu olmadığını ifade etti. Basın Müşaviri, “Türk yetkililer insani yardım olarak Türkiye’de yaşayan 70 kadar Ermeni vatandaşının, Gürcistan üzerinden ülkelerine dönmelerini sağlamıştır. Bunun dışında herhangi bir yardım söz konusu değildir.” ifadelerini kullandı.

Agil Bekir

Kırım'ın Sesi Gazetesi

27 Şubat 2015 Tarihinde hizmet bermege başlağan www.kiriminsesigazetesi.com maqsadı akkında açıklama yapqan Mustafa Sarıkamış İsmail Bey Gaspıralı’nıñ bu büyük mirasına sahip çıqmaq ve onun emellerini yaşatmaqtır. Qırımtatar Türkleriniñ ananevî, körenek, ürf, adet kibi yaşamlarında ne bar ise objektif şekilde Dünya cemiyetine taqdim etilmektir.

Pin It on Pinterest