GenelGüncelTürk Dünyası

Türkiye Haydi Balkona ! Tüm Türkiye Bugün Akşam Balkonlarda Buluşarak İstiklal Marşı Okuyacak !

Dünyaya yayılan korona virüs (covid-19 )salgınından dolayı  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100’üncü yıl kutlamaları bu yıl evlerde büyük bir coşkuyla kutlanacak. İletişim Başkanlığı, vatandaşları balkonlarında ve pencerelerinde İstiklal Marşı okumaya davet etti.

Peki 23 Nisan’da balkonda İstiklal Marşı saat kaçta okunacak?

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada “Çocuklarımızı evlerinde, sağlıkla güvendeyken, ayrı evlerde ama aynı coşku ve neşe ile bir araya getiriyoruz. Yalnız çocuklarımızı değil bütün vatandaşlarımızı, ellerinde bayraklarla evlerinin balkonlarına, pencerelerine çağırıyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız ve Meclisimizin açılışının 100. yılını hep birlikte kutlamak için haydi Türkiye, çocuklarımızla saat 21.00’de İstiklal Marşımızı hep birlikte söylemek için bayraklar ellerimizde balkonlardayız, pencerelerdeyiz.” denildi

Hep birlikte saat 21:00’de pencerelerde balkonlarda buluşarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100’üncü yılını kutlayacağız!

Kırım'ın Sesi Gazetesi

27 Şubat 2015 Tarihinde hizmet bermege başlağan www.kiriminsesigazetesi.com maqsadı akkında açıklama yapqan Mustafa Sarıkamış İsmail Bey Gaspıralı’nıñ bu büyük mirasına sahip çıqmaq ve onun emellerini yaşatmaqtır. Qırımtatar Türkleriniñ ananevî, körenek, ürf, adet kibi yaşamlarında ne bar ise objektif şekilde Dünya cemiyetine taqdim etilmektir.

Pin It on Pinterest