GenelGüncel

SİHA’lar Ermenistan sınırında uçuyor

Ermenistan’ın korktuğu başına geldi! Ve Türkiye harekete geçti.Türk Silahlı Kuvvetlerine ait Bayraktar TB2 SİHA’lar Türkiye-Ermenistan sınır hattında uçuş gerçekleştiriyor. Ermenistan’ın Azerbaycan sınır hattında gerçekleştirdiği son provokasyonların ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erivan yönetimini sert şekilde uyararak, “Azerbaycan’ın hakkına, hukukuna, topraklarına yönelik her türlü saldırının karşısında yer almaktan asla tereddüt göstermeyeceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

Ermenistan-Azerbaycan sınır hattında yaşanan gerilimlerin ardından Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait Bayraktar SİHA’lar sınır hattını gözlüyor.


Son dakika: Ermenistan'ın korktuğu başına geldi! Bayraktar TB2 SİHA'lar sınıra indi.Ermenistan’ın korktuğu başına geldi! Bayraktar TB2 SİHA’lar sınıra indi.

Ermenistan’ın son provokasyonlarının ardından Azerbaycan-Ermenistan sınır hattında çatışmalar meydana gelmişti.

TÜRKİYE’DEN SERT TEPKİ

Türkiye Ermenistan’ın son saldırılarına sert şekilde tepki gösterdi.

Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Hiç şüphesiz bu saldırı Ermenistan’ın çapını aşan bir hadisedir” ifadelerini kullanmıştı:

“Doğrudan Azerbaycan’a yönelik bilinçli bir taruz olduğunu göstermektedir. Hiç şüphesiz bu saldırı Ermenistan’ın çapını aşan bir hadisedir. Türkiye, kadim dostluk bağları ve kardeşlik ilişkilerinin bulunduğu Azerbaycan’ın hakkına, hukukuna, topraklarına yönelik her türlü saldırının karşısında yer almakta asla tereddüt göstermeyecektir.” ifadelerini kullandı. 

Son dakika: Ermenistan'ın korktuğu başına geldi! Bayraktar TB2 SİHA'lar sınıra indi. Ermenistan’ın korktuğu başına geldi! Bayraktar TB2 SİHA’lar sınıra indi.

AZERBAYCAN 7 ŞEHİT VERDİ

Ermenistan ordusu, 12 Temmuz’da sınırın Tovuz bölgesinde Azerbaycan mevzilerine top atışları da dahil saldırı girişiminde bulunmuş, Azerbaycan ordusunun karşılık vermesi üzerine kayıp vererek geri çekilmişti.

Çatışmada, Azerbaycan ordusundan biri üsteğmen dört asker hayatını kaybetmiş, dört asker yaralanmıştı.

Dün de devam eden çatışmalarda, Azerbaycan ordusundan biri tümgeneral olmak üzere 7 asker şehit olmuştu.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK

Kırım'ın Sesi Gazetesi

27 Şubat 2015 Tarihinde hizmet bermege başlağan www.kiriminsesigazetesi.com maqsadı akkında açıklama yapqan Mustafa Sarıkamış İsmail Bey Gaspıralı’nıñ bu büyük mirasına sahip çıqmaq ve onun emellerini yaşatmaqtır. Qırımtatar Türkleriniñ ananevî, körenek, ürf, adet kibi yaşamlarında ne bar ise objektif şekilde Dünya cemiyetine taqdim etilmektir.

Pin It on Pinterest