Rusya ile Ukrayna arasında reklam panosu krizi

Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko’nun 21 Nisan’da gerçekleştirilecek devlet başkanlığı seçimleri için hazırladığı reklam panosunda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in fotoğrafının kullanılması iki ülke arasında tartışmaya yol açtı.

Ukrayna’nın mevcut Devlet Başkanı ve 21 Nisan’da ikinci turu gerçekleştirilecek Devlet Başkanlığı seçimlerinin iki adayından biri olan Petro Poroşenko, seçim kampanyası için ilginç bir reklam panosu hazırlattı. Seçim kampanyası için hazırlanan panolarda Poroşenko ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in karşılıklı durduğu bir görsel kullanılarak altına “21 Nisan. Nihai Karar” ifadeleri yazıldı.

“POROŞENKO, ZELENSKİY’Yİ PUTİN’İN AJANI OLARAK GÖSTERMEYE ÇALIŞTI” 

Reklam panosunun sokaklarda görülmeye başlamasından sonra ise önce Ukrayna basını, sonra Rusya tarafından tepki geldi. Ukrayna medyası Poroşenko’nun kampanyasını hazırlayan ekibin Poroşenko’nun rakibi Vladimir Zelenskiy’yi Putin’in ajanı olarak göstermeye çalıştığını öne sürdü. Bunun yanı sıra basında, görselde Putin’in fotoğrafının kullanılmasıyla Putin’in kişisel haklarının da ihlal edildiği yer aldı. HABERTÜRK

Pin It on Pinterest