GenelGüncel

Qurban Bayramıñız Mubarek olsun!

Qurban bayramı halqımızğa ve bütün musulman dunyasına hayırlı olsun. Başta Qırımda çalınacak Qurbanlarımıznı ve bütün Qurbanlarnı Allah Qabul etsin
Allah yapqan ibadetleriñiz, çalgan qurbanlarımıznı, qılğan namazlarınıznı , samimiy dualarıñızı qabul etsin. Bayram sofraları kibi ömrüñiz bol ve bereketli olsun, evleriñizge baht-seadet, barlıq bağışlasın ve nur sepsin. Allah başqa Qurbanlarnı körmek epimizge qısmet etsin, yaş nesilniñ kelecegi parlaq ve güzel olsun.

Bunıñnen beraber, özüñiz ve qorantañız daima sağ-selâmet olıp, etrafıñızda sevgi-muabbetlik, quvanç ve barlıq müiti üküm sürgenini can-göñlünden istermiz.

Alla-Taalâ milletimizniñ kelecegini aydınlıqqa toldursın ve bütün asriy arzularını yerine ketirsin, epiñizniñ tutqan alicenap işleriñizde yardımcı olsun!

Dünya Kırım Tatar Derneği

Kırım'ın Sesi Gazetesi

27 Şubat 2015 Tarihinde hizmet bermege başlağan www.kiriminsesigazetesi.com maqsadı akkında açıklama yapqan Mustafa Sarıkamış İsmail Bey Gaspıralı’nıñ bu büyük mirasına sahip çıqmaq ve onun emellerini yaşatmaqtır. Qırımtatar Türkleriniñ ananevî, körenek, ürf, adet kibi yaşamlarında ne bar ise objektif şekilde Dünya cemiyetine taqdim etilmektir.

Pin It on Pinterest