KIRIM’DA KENDİSİ VE 3 ÇOCUĞU ENGELLİ BERBEROV AİLESİNİN TEKERLEKLİ SANDALYE SEVİNCİ SEVİNCİ

Dünya Kırım Tatar Derneği Vatan Kırım’da soydaşlarına sahip çıkmaya devam ediyor.

Dünya Kırım Tatar Derneği yönetim kurulu yaptıgı açıklamada Vatan Kırım ile sürekli diyaloğ halindeyiz. Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz Kurban ve İftar proğramlarını aksatmadan devam etmekteyiz. Bu sene Corana virüsten dolayı İftar veremedik yerine İftar kolileri dağıttık.

Bu sene yine Kırım’da kurban kesmek için faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

Kırım ile yapılan görüşmeler sonucunda Derneğimizden Kırımda engelliler için tekerlekli sandalye talebinde bulunuldu. Konuyu Gönül Gözü Derneği Genel Merkezi ile görüşmelerde bulunduk. Genel Başkan Devriş Ahmet Şahin’in gayretleri ile tekerlekli sandalyeleri temin ettik.

Kırımda ikamet eden Sevil Berberov’un 3 çocuğu ve kendisi engelli. Kırım Tatar Berberov Tekerlekli sandalyeye kavuşmanın mutluluğu yaşadı.

Kırımdaki kardeşlerimizin Tekerlekli Sandalyeye bindikleri andaki bütün mutluluk ve duaları katkıda bulunanlara gitsin.

Dünya Kırım Tatar Derneği Kırımdaki Engellilerin Türkiyeden gönderilen Tekerlekli sandalyelerle Kırımda gezinti yapmaları en büyük mutluluğumuzdur.

Öte yandan Dünya Kırım Tatar Dernek Başkanı Mustafa Sarıkamış yaptığı açıklamada Kırım’da engelleri kaldıralım kampanyamıza destek veren

Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal Kırım Tatar Sanatçılar Metin Batur,Mamed Cafarov, Ayşe İbrahim Siyasi Parti Başkanları Kemalettin Atalay, Orhan Özel,Yılmaz Dönderici ve Orhan Polat Gönül Gözü Dernek Başkanı Devriş Ahmet Şahin’e Muhtarımız Gülbüs Erdoğan, Olcay Değirmenönü ve Ali Taşcı’ya Sayın Hüsamettin Töre’ye, Kırım Tatar Sevdalısı Mustafa Balkan’a organizasyonun her aşamasında olan Sevgili Şevket Öndüç kardeşime Seydişehir halkına ve Büyük Türk Milletine teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Pin It on Pinterest