GenelGüncelTürk Dünyası

İŞGALCİ ÇİN’DEN TÜRK MİLLETİNE KARŞI GERÇEK DIŞI, HADSİZ VE ALÇAKÇA İFTİRALAR

Hamit GÖKTÜRK(UYHAM)

Doğu Türkistan’da işgalcı,sömürgeci ve soykırımıcı bir güç olan ÇKP.diktatörlünüğünün İstanbul Başkonsolouluğu Çırağan Sarayında düzenlediği Sözde ” Çin Kültür Resepsiyonu”nda Türk milletinin özü olan Uygur Türkleri üzerinden tarihi gerçeklere tamamen aykırı Çin şövenizmi ile Han faşizmi içerikli iftıralarla dolu hadsız bir Broşörü katılımcılara dağıttığı bildirildi. Çin Büyükelçiliği’nce Türkçe olarak hazırlanan ve Türk Milletine ağır hakaretler içeren bu hiç bir gerçek payı ve bilimsel değeri olmayan bu ve benzeri varakaları Türkiye’de açık ve al’anen ÇKP Propagandası olduğu şüphesizdir. Muhteşem Türk tarihine açık ve alçakça bir saldırı niteliği taşıyan bu ve benzeri yalan ve sahte propaganda varakalarının Ülkemizde sıradan normal bir olay gibi dağıtması düşündürücü.

Bu tavrın karşılıklı diplomatik nezaket, saygı en önemlisi hukuki yönden incelenmesinin ve bu hadsızlığa gerekli tepkinin verilmesinin gerekli olduğu açıktır. T.C. Büyükelçiliği Çin’in Doğu Türkistan’da işgalci ve sömürgeci yabancı bir güç olduğunu ve bu ülkenin tarihi sakinleri ve gerçek sahipleri olan Türklerin tamamını etnik soykırım ile yok etmekte olduğu gerceğini bildiren ” Çin’in Doğu Türkistan’daki insanlık dışı Cinayetleri ve dini,Kültürel ve bilumum diğer soykırım Uygulamaları ” başlıklı bir kitapçığı Pekin’de Çince olarak bastırmak ve onu bir resepsiyonda dağıtmaya teşebbüs ederse Çin yönetimi buna müsaade eder miydi ?

Çin Halk Cumhuriyeti, Türkiye’deki Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu her yıl ÇKP Kızıl Ordusu’nun bağımsız Doğu Türkistan Cumhuriyetini silah zoru ile yıktığı katliamlar, gasp-soygunlar ve zulümler yaparak işgal ettiği 01 Ekim gününü her yıl kuruluş yıl dönümünü olarak kutluyor.

Son günlerde ise Çin’in Wuhen’deki labratuvarlarında üreterek dünyaya özellikle yaydığı Çinvirüsü Covid-19 salgını sonrası ÇKP Yönetimine karşı ülkemizde ve dünya’da yükselen Çin karşıtı tepki ve nefret havasını dağıtmak amacı ile bir takım aldatıcı girişimlerde bulunduğu gözlemlenmektedir.

Fotoğraf açıklaması yok.

Bunlardarn en önemlisi ise normal bir uygulama olmadığı halde Çin Elçiliği elemanlarının sık sık Tv.lara çıkarılarak Çin yalanları ve ÇKP Propagandası yaptırılarak Türk kamu oyunu yanlış bilgilendirmesi ve zehirlemesidir. Bununla da yetinilmeyerek İşgalci İşkenceci ve soykırımcı ve ÇKP diktatörlüğünün Türkiye’deki uzatmalı ve kaşarlı işbirlikçisi ve Çin Zulmünün savunucusu Çakma Çinli Penncek’ın Çin emperyalizminin cinayetlerni savunması ve yalanlarını tekrarlaması için son 10 ayda 50 kez canlı Tv.lara çıkarılmıytır. Bunlara ek olarak ÇKP Merkez Komitesi(Politbüro)ne bağlı Uluslar arası Çin Radyosu (CİR- Türk)’nun 4 adet Türkçe ve 3 adet te Tv. kanalı ise 24 saat durmaksızın Çince yayın yapmaları de bu ÇKP propagandasının Türkiye’deki bir başka operasyonel bir va’kasıdır.

ÇKP İşgal Yönetiminin Doğu Türkistan’da İşlemekte Olduğu Cinayetleri

Çin yönetimi Türkiye’deki Temsilciliklerini işe salarak ve kiraladıkları içten ve dışten adamlarını harekete geçirerek ülkemizde bu denli serbestçe Çin propagandası yaparken,Doğu Türkistan’daki Çin Gestaposunun el kanlı Katil Şefi ve avanası tarihte örneği görülmeyen bir tarzda her biri birer İnsanlığa karşı işlenen insanlık dışı suç ve cürüm niteliği taşıyan cinayetlerini işlemeyi sürdürmektedir. Bu cinayetleri şu başlıklar halinde sıralayabiliriz ;

1- işgalı altındaki Doğu Türkistan’da yaşayan Müslüman Türkleri bir an önce toptan yok etmek ve Çin emperyalizminin batıya taşma ve istila etme gizli gündemi olan Bir Kuşak-Bir Yol projesinin önünde engel olarak gördükleri bu ülke Türklerin soykırımını hızlandırmak için ülke genelinde Hitler’in ölüm kamplarını örnek alarak yüzlerce Çin tipi Toplama/Nazi Kampları kurmuştur.

Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, şunu diyen bir yazı '纳粹德国 Nazi Germany 1939 纳粹中国 Nazi China 2019 Genocide of the Uyghurs!'

  • Kurduğu Çin tipi bu Nazi kamplarında BM. verilerine göre 1-3 milyonarasında tahmin edilenUygur,Kazak,Kırgiz,Özbek ve Tatar Türklerini haksız ve hukuksuz hapiste tutarak onları baskı zulüm ve işkence yapmaktadır.
  • Doğu Türkistan’ı bir açık hava Hapishanesi ve fani dünyanın cehennemine çevirerek toptan katliam ile yok etmek istediği milyorlarca Müslüman Türk’ün dünya’ya duyurmak istediği feryat ve fıganını bastırmak için her türlü sahtekarlık, yalancılık ve Çin’e özel desiselerle donatılmış propaganda vasıtalarını kullanarak icra etmektedir.
  • Çin İşgal yönetiminin Doğu Türkistan Türklerine yönelik insanlık dışı uygulamaları günümüzde baskı zulüm ve işkence tanımın çoktan geçmiş açık ve net olarak toptan soykırım cinayetine dönüşmüştür.
  • ÇKP’nin İşgalcı ve Soykırım Çetesinin Türkiye’deki Temsilcileri Türk kamu oyunu aldatmak ve ÇKP yalanları ile akllarınca Türk Milletini kandırabilmek için geçtiğimiz günlerde Çırağan sarayında Sözde Kültür resepsiyoru düzenlemiştir. Çin Başkonsolosluğunun bu ÇKP Propagandası amaçlı toplantısına Türk siyasetinden ve üst düzey bürokrasınden yetkili ve etkili bir çok zevat ile Akademisyerler,STK. Temsilcileri ile Gazeteciler katılmıştır,
  • Ülkemizi temsil eden Üst düzey yetkili zevatın katıldığı bu sözde resepsiyonda Çin Büyükelçiliğince Türkçe olarak bastırılan ve ÇKP’nin Türklüğe ve Türk tarihine alçakça saldırılarını içeren şanlı Türk tarihini Uygur Türkleri üzerinden tahrip ve hakaret eden bu yalanlar menzümesi değersiz çöpe atılması gereken bu varakaları ellerine tutuşturarak de onlara Çin’den dostluk mesajları (!) vermiştir

ÇKP. Yalanları ile Doldurulmuş “Terörizm ve Aşırılıkla Mücadele ve Xinjiang’da İnsan Haklarının Korunması” Bröşürde neler var !

Çin’in Ankara Büyükelçiliği’nce Türkçe olarak bastıralan ve toplam 42 sayfalık bu bröşür Uygur Türklerinin Türk olmadığı.onların Çin’in bilmem ne sülalesi devrinde Oighur adı ile zorla dönüştürülen zorla İslam dinine sokulan Han ırkına mensup ve dönüştürülmüş bir toplum olduğu vebenzeri safsata ve Çin yalanları dercedilmiştir.

Fotoğraf açıklaması yok.

ÇKP Yalanlarının bir toplaması olan bu broşür’de “Terörizm ve Aşırılıkla Mücadele ve Xinjiang’da İnsan Haklarının Korunması” başlığına de ayrıca yer verilmiştir. BM.raporları ile bu insanlık suçları tesbit edilerek raporlanmış bu belgelerde ÇKP İşgalyönetiminin uluslararası hukuku ve insan haklarını ayaklar altına altına aldığı belgelenmiştir.Buna göre ÇKP’nin bu sahte varakaların hiç bir bilimsel değeri ve gerçeklerle de hiç bir surette ilgisi bulunmamaktadır.

Fotoğraf açıklaması yok.

ÇKP’nın bütün bu yalan safsataları 1940’lı yıllarda Çinli tarihçi Le Dungfang’ın yalanlarının bir tekrarıdır ve ÇKP. her fırsatta hakaretler ve küfürler savurarak aşağıladıkları kendisinden önceki Çin rejiminin bu Çin şövenisti sözde Tarihçisinin bu yalanlarını son bir kez daha tekrar ısıtarak servis etmektedir. Merhum Liderimiz Tarihçımız Mehmet Emin Buğra bu Çin yalanlarına aynı tarihler derhal hem Türkçe ve hemde Çince olarak gerekli cevabı vererek bu sahte Çin Tarihçisi susturmuştur.

ÇKP Diktatöryası Doğu Türkistan’da İşgalçı ve Sömürgeci Yabancı Bir Güçtür

ÇKP Diktatöryasının İstanbul Başkonsolusluğu’nun Çırağan sarayında verdiği sözde Kültür Resepsiyonunda katılımcılara dağıttığı Bu yalanlar menzümesinde ÇKP İşgal ettiği Doğu Türkistan’da terörle mücade ettiklerini iddia ettiklerini iddia etmiştir.

Aslında Çin işgalindeki Doğu Türkistan’da işgalcı bir güç olarak ÇKP terörü estirmektedir.

ÇKP İşgal yönetiminin Doğu Türkistan’da uyguladıkları tam bir Çin devlet terörüdür.Elinde bir demir parçası bile olmayan silahsız ve masum Müslüman Türkleri işgal rejiminin üniformalı acımasız vahşi Katilleri yayılım ateşine tutarak katlettiği sahneleri belgeleyen görüntüler sosyal medyaya yansımıştır !
EY ÇKP, sen benim ülkemi Kızıl Çin Ordunu zulüm ve soykırım ortağın Stalin celladinin yardımı ile zorla işgal ettin !

Benim bağımsız Doğu Türkistan Cumhuriyeti devletimi kanla zulümle yıktın.Ülkemi işgal ederek Allah’ın bizim Milletimize lütfettiği zenginlekleri çaldın ve gabettin,Hala sömürmeye çalmaya ve Çin’e taşımaya devam ediyorsun !

Bütün bu lanetli baskı ve zulumlerinden,çaldığın çırptığın ve gasbettiği yetmiyor gibi bir de bu ülkenin sahip ve sakinleri olan Uygur Türklerini teröristlikle suçluyorsun !

Sen çöp kutusuna atılması gereken bu sahtekarlık ve yalancılık tezkerende ” Xinjiang’da Kültürün Korunması ve Geliştirilmesi ” yalan ve sahte başlığını atmışsın !

EY ÇKP ; işgali altında tuttuğun ve acımasız soykırım cinayetlerinin her türünü işlediğin Doğu Türkistan’da yüzlerce yıllık Türk-İslam Kültür varlıklarını yakarak,yıkarak tahrip ederek kültür katliamı yapan sen sıkılmadan utanmadan,ve arlanmadan büyük bir Pişkinlik ve iki yüzlülükle Sözde Kültür Resepsiyonu veriyorsun.Sen Bizim Ecdatlarımızdan kalan yüzlerce yıllık mezarlıklarımızı dahi tahrip ederek yok ettin !

Kutsal kitabımız Kur’ani Kerim başta olmak üzere dinimizi bizlere öğreten kitaplarımızı.tarih edebiyat diğer kadim kültürümüzün ürünleri olan eserlerimizi dahi yok ettin ! Kutsal kitaplarımızı kanalizasyon kanallarına atarak dinimize hakaret ettin ve inancımızı aşağıladırn!

Ayrıca,bizim İslam Kardeşlerimize bizden gasbettiğin ve çaldığı, kanımız ve canımıza mal olan kanlı paralar vererek onları satın aldın ve kendine zulum ortağın yaptın !

EY ÇKP, eski devirlerde işgalcı ülkeler işgal ettikleri ülkelerin zenginlikilerini talan ederve gasbederdi.Fakat halka en azından canlarına bir poça olsun dokunmazlardı.Aman dileyenlerin hayatlarına dokunmazdı. Sen ise işgal ettiğin Doğu Türkistanlıların mallarını gasbettin,çalıp çırpararak Çin’e taşıdın.Bu ülkenin Türk halkına bir şeyler bırakmadın.Bütün bu gasp ve soygunlarından sonra bu kez onların canlarına kasdidiyorsun.Onları Hitler Nazisinden örnek aldığın Çin tipi Nazı kamplarına doldurarak toptan soykırımla yok ediyorsun !

Eskiden soygunculuk yapan ve Yol Keserek halkın malını gasbeden ve zorla çalan Haydutlarda bir parça da olsan insaf adalet duygusu ile merhamet kırıntısı vardı. Soydukları ve gasbettikleri insanaların mallarından kendilerinin hayatını devam edebilmesi için bir kısmını onlara bırakırlardı. Malını gasbettikleri insanaların en azından canlarına dokunmazlardı. Sende bu meziyetlerin zerresi yoktur.Sen işgal ettiğin Doğu Türkistan’da esir aldığın Türk halkının hem mallarını gasbediyorsun hem de canlarını alıyorsun ?!

Sen eğer şerefli ve gerçek bir devlet isen,bu insani meziyetlerin kırıntısından bir parça hiç olmazsa üzerinde taşı !

Görüntünün olası içeriği: yazı

ÇKP’nin İşgal Rejimi Aynı Zamanda Kültürel Soykırımcıdır !

Sen Doğu Türkistan’da Müslüman Türklerin dini ve milli bayramalarını yasakliyorsun !

Örf- adet gelenek ve göreneklerini bölücülük suçlaması ile engelliyorsun !

Camilerini,ibadet mekanlarını,Medreseler,tarihi eserler hatta yüzlerce yıllık Türk mezarlıklarını dahi tahrip ederek yok ediyorsun !

Kur’ani Kerim başta dini kitaplarımızı Tarih ve Kültürümüze ait ne varsa yakarak yok ediyorsun ! Hatta evlerde bu eserleri bulundurulan seccadeleri bile terör suçu kanıtı olarak ilan ediyorsun !

Görüntünün olası içeriği: yazı

Bir kaç yıl öncesinde yanı senin işgal yönetiminin izni ile bastırılan kitapları dahi yasakladın ! Onları yok ettin !

Din adamlerimizi,Bilginlerimizi kanaat ve çamaat önderlerimizi Çin Nazi Kamplarında bin bir türlü Çin işkenceleri ile katletmeyi sürdürürsun !

İşgal rejimin için tehlikeli olarak gördüğün Kendi yetiştirdiğin Uygur, Kazak ve Kırgiz asıllı Bilim adamlarını sırf Türk olarak yaratıldıkları için onların hiç birini sağ bırakmayacaksın. Uygulamaların bun göstermektedir !

EY Doğu Türkistan’daki İşgalcı ÇKP.Senin yaptığın cürümlerin ile işlediğin cinayetleri saymaya kalksam ömrüm vefa etmez, sayfalara kitaplara hatta ÇKP’nin zulum ve Soykırım Ansiklopedilerine dahi sığmaz !

EY ÇKP. Senin Doğu Türkistan’da halkıma karşı işlediğin ve işlemekte olduğun cinayetlerini tanımlamak için henüz bir ad bulunamamıştır.

Senin ana vatanımda Masum Halkıma karşı işlediğin cürümleri tarihte hiç bir cani,hiç bir diktatör Hitler Faşisti bile yapmamıştır,

Fotoğraf açıklaması yok.

EY ÇKP Senin için en iyi çıkar yol işgal ettiğin Doğu Türkistan’dan bir an örce defolup gitmektir.

Senin için en iyi çözüm bir an önce fikirlerinden ilham aldığın Sapık ve sahte filozof Kung Zi ile örnek aldığın Başkatil Liderin Mao’nun yanına bir önce def olup gitmendir !

Kırım'ın Sesi Gazetesi

27 Şubat 2015 Tarihinde hizmet bermege başlağan www.kiriminsesigazetesi.com maqsadı akkında açıklama yapqan Mustafa Sarıkamış İsmail Bey Gaspıralı’nıñ bu büyük mirasına sahip çıqmaq ve onun emellerini yaşatmaqtır. Qırımtatar Türkleriniñ ananevî, körenek, ürf, adet kibi yaşamlarında ne bar ise objektif şekilde Dünya cemiyetine taqdim etilmektir.

Pin It on Pinterest