GenelGüncel

DÜNYA KIRIM TATAR DERNEĞİ KIRIM’DA GIDA KOLİLERİNİ DAĞITIP ÇOCUKLARI GİYDİRİYOR

Dünya Kırım Tatar Derneği Başkanı Mustafa Sarıkamış yaptığı açıklamada ‘’Kırım Müslümanları Dini İdaresi, Dünya Kırım Tatar Derneği Kırımda Okul öncesi çocuklar okula hazırlansın diye boya, kalem, boyama kitaplar, renkli kagit ve gerekli olan ihtiyaçlar giderildi. Elbise ayakkabı gibi ihtiyaçları da giderilmektedir.

Ramazan birlik, beraberlik, paylaşma günüdür.  Fitre zekât ve sadalarınızı Vatan Kırım’a iletiyoruz.

Bugün itibari ile 206 koli gıda Kırım Müftülüğümüze teslim edilmiştir. 118 çocuğun giydirilmesi için Kırım Müftülüğü, Kırımdaki gönüllülerimiz Prof. Dr. Lemara Selendili, Prof. Dr. Nadir Bekir ve Lenara Özçelik çalışmaktadırlar.

 Bu organizasyona Aziz Milletimiz Yurt içinde ve yurt dışından destek vermektedir. Koli bedeli 150 TL dir. Herkes kendi bütçesine göre bu miktarı arttırabilir.

Dünya koronavirüs sebebiyle zor zamanlardan geçiyor. Kırım’da  kronik hasta, yaşlı ve ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırıyoruz. Bu dönemde en çok zarar gören aile kurumunu ayakta tutmak için elimizden geleni yapıyoruz. Dünya Kırım Tatar Derneği iyilik kervanı her yıl olduğu gibi Kırımın farklı yerlerindeki ihtiyaç sahipleri için hazırlanıyor. Siz de kumanyalarınızı bu iyilik kervanına katabilirsiniz.

Kur’an ayı olan Ramazan, aynı zaman da Müslümanların birbirleriyle yardımlaştığı, paylaştığı, hayırsever insanlarımızın mallarından harcama yaptığı, yâni veren el olarak hem malını hem de gönlünü infak etmek üzere kardeşlerine uzattığı bir mübarek aydır.

Cenab-ı Hakk bize, sebeplere sarılmamızı, olgun bir iman ile çalışmamızı ve bunları yapabilmek için de Allah yolunda infak ve yardımı en birinci sebeplerden birini teşkil ettiğini bize Kur’an-ı Kerim’inde bildiriyor. Bu sebeple Kırım’daki Müslüman kardeşlerimize, fitre ve zekatlarınızı gönderebilir ve Kırım’a 150 TL’lik kolilerden bağışlayabilirsiniz.

Koronavirüs gerekçesiyle Kırım’da sıkı tedbirler uygulanmakta. İnanın sizin, Dünya Kırım Tatar Derneği aracılığıyla gönderdiğiniz koliler Kırımlı aileleere ulaştığında teşekkür ederek gözyaşı döküyorlar. Kırım Türk halkı, yâni soydaş ve dindaşlarımız sıkıntıda. Bu sıkıntının giderilmesi için “Lütfen bu sene yardımlarınızı Kırım’a gönderelim. Kırım’daki yoksul kardeşlerimize yardım edelim. Onların sevinçlerine ve gözyaşlarına ortak olalım”

YARDIMLARINIZ İÇİN

Şevket Öndüç
Halkbankası
TR07 0001 2009 5850 003V 1016 13

Kırım'ın Sesi Gazetesi

27 Şubat 2015 Tarihinde hizmet bermege başlağan www.kiriminsesigazetesi.com maqsadı akkında açıklama yapqan Mustafa Sarıkamış İsmail Bey Gaspıralı’nıñ bu büyük mirasına sahip çıqmaq ve onun emellerini yaşatmaqtır. Qırımtatar Türkleriniñ ananevî, körenek, ürf, adet kibi yaşamlarında ne bar ise objektif şekilde Dünya cemiyetine taqdim etilmektir.

Pin It on Pinterest