GenelGüncel

Batı’nın Soykırım Tarihi

Bugün Osmanlı dönemindeki Ermeni olaylarını gündeme getirerek Türkiye’ye siyasi operasyon yapmaya çalışan Batı’nın geçmişi adeta kan ve gözyaşından ibaret. İşte dehşete düşüren bilgilerle ülke ülke Avrupa ve Amerika’nın kirli geçmişi…

BELÇİKA 10 MİLYON İNSANI KATLETTİ

Soykırım iddialarını kabul eden ülkelerden biri Belçika…

Batı’nın soykırım tarihi
1.Dünya Savaşı’nın ardından Ruanda’nın yönetimi Belçikalılar’a verildi. Belçika’nın sömürgesi altındaki Ruanda ve Kongo’da 10 milyondan fazla insan soykırıma uğradı.

GÜNÜN EN ÖNEMLİ MANŞETLERİ İÇİN TIKLAYIN 

Batı’nın soykırım tarihi
İTALYA YÜZBİNLERCE AFRİKALI’YI ÖLDÜRDÜ

Soykırım iddalarını destekleyen ülkeler listesindeki İtalya’nın, Libya’da 1911’den 1940’lı yıllara kadar uyguladığı imha operasyonları ve çölün ortasına kurduğu toplama kamplarında yüzbinlerce Afrikalı müslüman hayatını kaybetti.
Batı’nın soykırım tarihi
İtalya diktatörü Mussolini, Etopya’da ve Yugoslavya’da 300 bin insanı katletti.
Batı’nın soykırım tarihi
FRANSA SOYKIRIMIN MİMARLARINDAN

Sözde Ermeni soykırımının inkarını suç sayan yasayı parlamentosunda kabul eden Fransa da 20. yüzyılı kana boyayan soykırımların mimarları arasında yer alıyor.
Batı’nın soykırım tarihi
Fransa, 1830 yılında Cezayir’i işgal etti. 132 yıl boyunca Cezayir’i işgal altında tutan Fransa, 1954-1962 yılları arasında 1.5 milyon Cezayirli’yi katletti.Fransa, 1.Dünya Savaşı’nda da 900 bin Afrikalı’nın ölümüne sebep oldu.
Batı’nın soykırım tarihi
YAKIN TARİHTE SİCİLİ EN KABARIK ÜLKE: ALMANYA 

Almanya da 20.yüzyılın en vahşi katliamlarından birine imza attı.
Batı’nın soykırım tarihi
Hitler önderliğindeki Almanlar 1933-45 yılları arasında Büyük Alman İmparatorluğu’nu kurmak ve mükemmel Alman ırkını yaratmak hedefiyle diğer milletlerden ve etnik gruplardan 21 milyon insanı topluca kurşuna dizerek, toplama kamplarında, fırınlarda yakarak, gaz odalarında zehirleyerek soykırıma uğrattılar.
Batı’nın soykırım tarihi
Alman yönetimi öncelikle kendilerinden olmadığına inandığı bütün ırkları tespit edip harflerle sınıflandırdı. Bu kampanya uyarınca Çingenelerin yüzde 94’ü kısırlaştırıldı. İkinci hedef grup olarak Yahudiler seçildi.
Batı’nın soykırım tarihi
Gerek Almanya gerekse de Almanların işgal ettiği diğer ülkelerde yaşayan 2 milyon Yahudi sistematik bir biçimde vurularak, asılarak, yakılarak ve zehirlenerek öldürüldü.
Batı’nın soykırım tarihi
Almanlar 1891 yılında hammadde ve işgücü ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Namibya’ya sömürge kurmak amacıyla çıktılar. Bölgedeki çok zengin altın ve zümrüt madenlerini ele geçirmenin yolunun yerel Herero ve Nama halklarını yok etmek olduğuna karar veren Almanlar harekete geçti.
Batı’nın soykırım tarihi
Bu emir üzerine adanın yerlileri Herero ve Namalar üzerine taaruz eden Alman askerleri yaşlı, kadın, çocuk dinlemeden 117 bin insanı katlettiler. Katliamdan kurtulanlar işkenceyle öldürüldü. Yaklaşık 132 bin yerliden geriye 15 bini sağ kalabildi.
Batı’nın soykırım tarihi
DANİMARKA MÜLTECİLERİ ÖLÜME TERKETTİAB ülkelerinden Danimarka, 1945 yılında 250 bin Alman mülteciyi ölüme terketti. Sovyet Ordusu’nun Alman topraklarına doğru ilerlemesinden kaçan 250 bin Alman mülteci Danimarka’ya sığındı. Üçte birini 15 yaşından küçük çocukların oluşturduğu Almanlar tel örgülerle çevrili toplama kamplarına alındılar. Binlerce çocuk ve yetişkin tifüs, bağırsak iltihabı ve ishal sonucu yaşamını kaybetti.
Batı’nın soykırım tarihi
İspanya diktatörü Francisco Franco, ülkesinde 30 bin muhalifini öldürttü. İspanyollar Amerikalılarla birlikte milyonlarca Kızılderili’yi katletti
Batı’nın soykırım tarihi
İNGİLTERE AVUSTRALYA YERLİLERİNİ YOK ETTİ

İngiltere, 1788-1938 tarihleri arasında sömürgeleştirmek amacıyla gittiği Avustralya’da yerleşik yerli halk Aborjinleri sistematik olarak yok etti. İngilizler’in aralarına salgın hastalık yaydığı, bununla da yetinmeyip yemeklerine zehir katarak yoketmeye çalıştığı 750 bin Avustralya yerlisinden geriye sadece 31 bin kişi sağ kalabildi.
Batı’nın soykırım tarihi
RUMLAR KIBRIS’TA ETNİK TEMİZLİK YAPTI

Rumlar’ın Kıbrıs Türkleri’ne yönelik katliamları 1912 yılında başladı. Kıbrıs’ın 35 ayrı noktasında Türklere ait iş yerleri, camiler ve evler yakıldı, insanlar öldürüldü. 1952 yılında EOKA adlı terör örgütü kuruldu. EOKA sistematik bir biçimde başlattığı saldırılarda 100 Türk’ü öldürdü ve 30 Türk köyünü yaktı.
Batı’nın soykırım tarihi
1963 yılında EOKA’cılar yeni bir “etnik temizleme” planını devreye soktular, bu saldırılarda da 500 Türk öldürüldü, 130 Türk köyü yakıldı, 25 bin Türk evlerini terketmek zorunda kaldı. Katliamların başladığı 1912 yılından, Kıbrıs Barış Harekatı’nın yapıldığı 1974 yılına kadar 1000’i aşkın Türk, Rumlar tarafından öldürüldü.
Batı’nın soykırım tarihi
YUNANİSTAN MORA’DA 20 BİN TÜRK’Ü KATLETTİ

Soykırım iddilarını 1996 yılında tanıyan Yunanistan da soykırım konusunda sabıkalı… Osmanlı’nın dağılma sürecinde Balkanlar’da yaşanan katliamlarda çok sayıda Müslüman Türk hayatını kaybetti. 1829’da Yunanistan’ın bağımsızlığını kazanmasıyla Mora’daki Türkler göçe zorlandı, 20 bin Türk katledildi.
Batı’nın soykırım tarihi
1923 yılında Lozan’da imzalanan Türk ve Yunan azınlıkların karşılıklı mübadelesine ilişkin anlaşmanın ardından Batı Trakya bölgesinde yaşayan Türkler üzerinde sistemli olarak “etnik ve kültürel soykırım” başlattı. Bölgenin büyük bir bölümü askeri bölge haline getirilip sıkıyönetim ilan edildi. Köyler arasında geliş gidişler izne bağlandı, Türk azınlığın pasaportlarına el konuldu. Türklerin hukuki, siyasi, kültürel ve dini haklarının kısıtlanması ibadetlerine izin verilmemesi gibi yoğun baskılar sonucu 400 bin Türk bölgeyi terk etmek zorunda kaldı.
Batı’nın soykırım tarihi
RUSYA FEDERASYONU

Lenin, 1917-1920 yılları arasında 30 bin muhalifini infaz ettirdi.1944 yılında Rusya, Çeçen, İnguş, Karaçay-Malkarlar ile Kırım Türklerini trenlere bindirerek Sibirya ve Kazakistan’a sürgün etti. Bu sürgünde 500 bini aşkın Müslüman Türk yollarda öldü.

Batı’nın soykırım tarihi
Komünist rejim döneminde Türk soyundan gelen Kazak, Karatay, Çeçen, Noyan, Azeri, Türkmen ve kırgız boylarından milyonlarca Türk ve Müslüman katledildi. Rusya Devlet Başkan Leonid Brejnev, 1979’da Afganistan’I işgal ederek, direnen 1,5 milyon Afganlı’nın ölmesine neden oldu.Rusya Federasyonu’nun Çeçenistan’a yaptığı saldırılarda da 200 binin üzerinde sivil katledildi.
Batı’nın soykırım tarihi
AMERİKA’NIN SİCİLİ DE KABARIK

Çeşitli eyaletlerinde Türklerin Ermenileri katlettiğine dair kararlar alan Amerika’nın silicili de bir hayli kabarık… Amerika, soykırımlara Kızılderilileri katletmekle başladı.
Batı’nın soykırım tarihi
Amerikalılar ve İngilizler Almanların savaşı kaybetmelerinin ardından, Dresden kentine sığınan Alman göçmenlerin üzerine 3 gün süreyle havadan bomba yağdırdılar. Savunmasız insanların sığındığı Dresden kentine uygulanan bombardıman sırasında 3 bin 900 ton tahrip gücü yüksek bomba ve 200 bin napalm bombası atıldı. Bu yoketme harekatında çoğunluğu çocuk ve kadınların oluşturduğu 200 bin kişi öldü.Amerika’nın Japonya’nın Hiroşima ve Nagazaki kentlerine attığı atom bombaları sonucu 135 bin kişi öldü.ABD’nin Vietnam’ı işgali ise 70 bin kişinin ölümüyle sonuçlandı.
Batı’nın soykırım tarihi
ABD son olarak Felluce’de 1500 sivili öldürdü. İngiliz Tıp Dergisi Lancet’in yaptığı araştırmaya göre Irak’ta ABD işgali dolayısıyla ölen sivillerin toplam sayısı 655 bine ulaştı

Pin It on Pinterest