Aqmescitteki qartlar eviniñ sakinlerini Qurban bayramınen hayırladılar

Qırım müsulmanları Diniy idaresiniñ “Büllür” cemaat teşkilâtınıñ teşebbüsi ile esli-başlı insanlar içün  tantanalı bayram keçirildi.

Tedbir Qurban bayramına bağışlanğan. Qartlar Eviniñ sakinleri içün balalar meraqlı programma azırladılar – şiirler ve dualar oqudılar, Ernes Prtıhovnıñ reberligindeki “Nesil” ansambliniñ küçük artistleri bir qaç oyun nümünesini taqdim ettiler.

“Büllür” teşkilâtınıñ reberi Niyara Canbazovanıñ bildirgenine köre, tedbir pansionat memuriyeti ile birlikte teşkil olundı.

Niyara Canbazova: “Bizde yañğız qalğan qartlar olğanına çoq yazıq. Pansionat reberligi ile birlikte biz olar içün bayramnı teşkil etmege tırıştıq. Qartlar közyaşlarını gizlep, küldi, kendisini ufaq balalar kibi is ettiler. Qırımtatar halq yırlarını icra etti ve “Haytarma” oynadılar. Biz esli başlılarnıñ göñülini almağa tırıştıq. Allah olarğa qaviy sağlıq ve göñül raatlığı bersin. Allah bizni yanğğız qartlıqtan qorçalasın, ana-babalarıñız, büyüklerge muqayt oluñız, olarnı daa sıq quvandırmağa tırışıñız”, – dep ayttı.

Teşkilâtçılar tarafından bahşışlar ve tatlı ziyafet azırlanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest